Просунуті стратегії Safety Order: математика, планування капіталу та конфігурація
Safety order — це основа прибутковості DCA bot. Вони визначають, коли ваш bot додає до збиткової Position, скільки додає та скільки капіталу витрачається в процесі. Помилитеся в математиці — і ваш bot або вичерпає капітал на дрібній корекції, або простоюватиме саме під час тієї корекції, яку був спроєктований використовувати.
Цей посібник розглядає safety order як математичну систему. Ми виводимо формули, обчислюємо точні вимоги до капіталу, порівнюємо агресивні та консервативні конфігурації на одному й тому самому капіталі в $1,000 і показуємо, коли визначення розміру Position за Martingale працює — а коли знищує рахунки.
Key Takeaways
- Розміри safety order слідують геометричним прогресіям — множник Volume Scale визначає, чи капітал концентрується на початку, чи розподіляється по глибоких падіннях.
- Step Scale контролює відстань між safety order: 1.05 створює майже рівномірні інтервали, 2.0 — експоненційно зростаючі інтервали, націлені на глибокі корекції.
- Загальна вимога до капіталу = Base Order + SO₁ × (volumeScale^n - 1) / (volumeScale - 1) при volumeScale > 1.
- Martingale (подвоєння ставки) працює на бічних ринках із поверненням до середнього й руйнує рахунки на трендових ринках.
- Динамічне відхилення на основі ATR підлаштовує Step Scale під поточну волатильність, запобігаючи надто вузьким інтервалам на волатильних ринках і надто широким на спокійних.
- Конфігурація з 4 широко розставленими SO на $1,000 захоплює 85% прибутку від 12 щільно розставлених SO, використовуючи на 40% менше капіталу.
Щодо базових концепцій DCA спершу перегляньте наш Посібник зі стратегії DCA bot. Щодо Backtest цих конфігурацій див. Як зробити Backtest.
Суми в доларах і відсотки в цьому посібнику — це розрахункові приклади, а не рекомендації. Торгівля криптовалютою може призвести до збитків — виділяйте на кожного бота лише кошти, втрату яких ви можете собі дозволити, і повністю прочитайте Розкриття ризиків, перш ніж запускати бота на реальному ринку.
Математика Safety Order: геометрична прогресія
Формула розміру Order
Розмір кожного safety order слідує геометричній прогресії на основі множника Volume Scale:
SO_n = SO₁ × volumeScale^(n-1)
Де:
- SO_n = розмір n-го safety order
- SO₁ = розмір першого safety order
- volumeScale = множник, що застосовується до кожного наступного Order
- n = номер safety order (1, 2, 3...)
Приклад: SO₁ = $100, volumeScale = 1.5
| Safety Order | Формула | Розмір |
|---|---|---|
| SO₁ | $100 × 1.5⁰ | $100.00 |
| SO₂ | $100 × 1.5¹ | $150.00 |
| SO₃ | $100 × 1.5² | $225.00 |
| SO₄ | $100 × 1.5³ | $337.50 |
| SO₅ | $100 × 1.5⁴ | $506.25 |
| SO₆ | $100 × 1.5⁵ | $759.38 |
Загальний капітал SO: $2,078.13. Зверніть увагу, що один лише SO₆ більший, ніж SO₁–SO₃ разом узяті. У цьому сила — і небезпека — геометричного масштабування.
Формула загальної вимоги до капіталу
Загальний капітал, який споживають усі safety order, слідує сумі геометричної прогресії:
Total SO Capital = SO₁ × (volumeScale^n - 1) / (volumeScale - 1) [при volumeScale > 1]
Total SO Capital = SO₁ × n [при volumeScale = 1]
Загальний капітал bot = Base Order + Total SO Capital
Приклад: Base Order $50, SO₁ = $100, volumeScale = 1.5, n = 6:
Total SO Capital = $100 × (1.5⁶ - 1) / (1.5 - 1) = $100 × (11.39 - 1) / 0.5 = $100 × 20.78 = $2,078.13
Total Bot Capital = $50 + $2,078.13 = $2,128.13
Багато трейдерів налаштовують bot без розрахунку загальних вимог до капіталу. Якщо на вашому рахунку $1,000, а bot потрібно $2,128 для заповнення всіх safety order, Order SO₅ та SO₆ не виконаються — саме тоді, коли вони потрібні найбільше (у найглибшій частині падіння). Завжди обчислюйте загальний капітал перед розгортанням.
Step Scale: детальний розбір
Step Scale контролює відстань за ціновим відхиленням між послідовними safety order. Він визначає, як далеко одне від одного розміщуються ваші Order на купівлю в міру падіння ціни.
Як працює Step Scale
Цінове відхилення для кожного safety order:
Deviation_n = BaseDeviation × stepScale^(n-1)
Кумулятивне відхилення (загальне падіння ціни для спрацювання SO_n від Entry):
CumulativeDeviation_n = BaseDeviation × (stepScale^n - 1) / (stepScale - 1) [при stepScale > 1]
Три профілі Step Scale
Порівняймо Step Scale 1.05, 1.5 та 2.0 при базовому відхиленні 1.0%:
| SO# | StepScale 1.05 | StepScale 1.5 | StepScale 2.0 |
|---|---|---|---|
| SO₁ | -1.00% | -1.00% | -1.00% |
| SO₂ | -2.05% | -2.50% | -3.00% |
| SO₃ | -3.15% | -4.75% | -7.00% |
| SO₄ | -4.31% | -8.13% | -15.00% |
| SO₅ | -5.52% | -13.19% | -31.00% |
| SO₆ | -6.80% | -20.78% | -63.00% |
StepScale 1.05 (майже рівномірний): Order розставлені майже рівномірно (~1% одне від одного). Спроєктований для дрібних, рваних корекцій. Усі 6 Order спрацьовують при падінні на 6.8%. Ризик: швидко вичерпує Order за будь-якої значимої корекції.
StepScale 1.5 (прогресивний): Order прогресивно розширюються. Хороший баланс — захоплює як дрібні падіння (SO₁–SO₂), так і помірні корекції (SO₃–SO₄). SO₅–SO₆ зарезервовані для великих обвалів.
StepScale 2.0 (експоненційний): Order розширюються драматично. SO₁–SO₃ покривають перші 7%, але SO₅–SO₆ вимагають екстремальних обвалів на 31–63%. Спроєктований для катастрофічних подій — більшість safety order ніколи не спрацюють на нормальних ринках.
StepScale 1.5 — найуніверсальніша відправна точка для більшості трейдерів. Він забезпечує покриття для рутинних корекцій на 3-5%, зберігаючи глибші safety order для більших падінь. Почніть звідси й коригуйте на основі результатів Backtest.
Вибір Step Scale за волатильністю активу
| Тип активу | Типовий денний діапазон | Рекомендований Step Scale | Базове відхилення |
|---|---|---|---|
| BTC/USDT | 2-4% | 1.2 – 1.5 | 1.0 – 1.5% |
| ETH/USDT | 3-5% | 1.3 – 1.6 | 1.0 – 1.5% |
| Великі альткоїни (SOL, AVAX) | 4-8% | 1.4 – 1.8 | 1.5 – 2.0% |
| Середні альткоїни | 5-12% | 1.6 – 2.0 | 2.0 – 3.0% |
| Малі / мем-токени | 10-30% | 1.8 – 2.5 | 3.0 – 5.0% |
Аналіз Volume Scale
Volume Scale визначає, наскільки агресивно ви збільшуєте розмір Position на кожному наступному safety order. Саме тут зосереджена більша частина прибутку (і ризику).
Розподіл капіталу за Volume Scale
При SO₁ = $100 та 6 safety order ось як розподіляється загальний капітал:
| Volume Scale | SO₁ | SO₂ | SO₃ | SO₄ | SO₅ | SO₆ | Разом | % в останніх 2 SO |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.0 (плаский) | $100 | $100 | $100 | $100 | $100 | $100 | $600 | 33% |
| 1.2 | $100 | $120 | $144 | $173 | $207 | $249 | $993 | 46% |
| 1.5 | $100 | $150 | $225 | $338 | $506 | $759 | $2,078 | 61% |
| 2.0 | $100 | $200 | $400 | $800 | $1,600 | $3,200 | $6,300 | 76% |
Ключовий висновок: При Volume Scale 2.0 76% вашого капіталу сконцентровано в останніх 2 safety order. Якщо ціна ніколи не впаде так глибоко, цей капітал простоює. Якщо вона впаде так глибоко, ви вкладаєте величезний капітал, можливо, на початку довшого низхідного тренду — а не на дні.
Ефект усереднення вниз
Причина, чому Volume Scaling має значення, — це розрахунок середньої ціни Entry. Більші Order за нижчими цінами ефективніше знижують вашу середню ціну Entry:
Приклад: BTC, Entry за $100,000, спрацювали 3 safety order:
Плаский обсяг (scale = 1.0):
- Entry: $100 за $100,000
- SO₁: $100 за $99,000
- SO₂: $100 за $97,500
- SO₃: $100 за $95,000
- Середній Entry: $97,875 (на 2.1% нижче початкового Entry)
Агресивний обсяг (scale = 2.0):
- Entry: $100 за $100,000
- SO₁: $100 за $99,000
- SO₂: $200 за $97,500
- SO₃: $400 за $95,000
- Середній Entry: $96,438 (на 3.6% нижче початкового Entry)
Агресивне масштабування знижує середню ціну на 1.5 відсоткових пункти, роблячи ваш Take Profit досяжним раніше. Але воно вимагало в 3.2× більше капіталу ($800 проти $400).
Volume Scale між 1.1 та 1.3 забезпечує найкраще співвідношення капітал-ефективність для більшості трейдерів. Ви отримуєте значиме усереднення без концентрації надмірного капіталу в найглибших safety order. Резервуйте Volume Scale >1.5 для стратегій, спеціально спроєктованих для великих корекцій із достатнім капіталом.
Martingale проти анти-Martingale
Підхід Martingale: подвоєння ставки
Martingale подвоює (або агресивно збільшує) розмір Position після кожного збитку. У термінах DCA bot це означає високий Volume Scale (1.5–2.0+), за якого кожен глибший safety order суттєво більший.
Коли Martingale працює:
- Бічні ринки з поверненням до середнього. Ціна коливається в діапазоні, неодноразово повертаючись до середнього. Кожне падіння запускає safety order, і інтенсивне усереднення знижує Entry достатньо близько для швидкого Take Profit.
- Сильні рівні підтримки. Якщо існує чітка технічна підтримка, інтенсивне нарощування біля підтримки максимізує прибуток на відскоку.
Приклад — Martingale на бічному ринку (діапазон ETH $3,400–$3,600):
Ваш bot входить за $3,550. ETH падає до $3,420 (-3.7%). При Volume Scale 2.0 ваші safety order спрацьовують:
- SO₁: $100 за $3,510 (-1.1%)
- SO₂: $200 за $3,475 (-2.1%)
- SO₃: $400 за $3,430 (-3.4%)
Усього вкладено: $750. Середній Entry: $3,459. Take Profit на 1.5% → продаж за $3,511. Прибуток: $56.25. ETH навіть не потрібно було повертатися до ціни Entry.
Коли Martingale вбиває:
- Трендові ринки. Ціна падає на 5%, ви додаєте. Падає на 10%, ви додаєте більше. Падає на 20% — ви вклали максимальний капітал біля вершини того, що стає стійким низхідним трендом. Відновлення займає місяці.
- Події «чорного лебедя». Раптовий обвал на 30% запускає всі safety order, вкладаючи максимальний капітал за цінами, які продовжують падати.
Приклад — Martingale на трендовому ринку (BTC $100,000 → $75,000):
Bot входить за $100,000. BTC знижується протягом 3 тижнів. При Volume Scale 2.0 та 6 safety order ваш загальний вкладений капітал становить $6,350 (Base Order + SO). Середній Entry: $88,400. Поточна ціна: $75,000 — ви сидите з нереалізованим збитком -15.2% ($965) без капіталу для додавання Position.
| Фактор | Martingale (Vol Scale 2.0) | Консервативний (Vol Scale 1.1) |
|---|---|---|
| Потрібний капітал (6 SO, SO₁=$100) | $6,300 | $672 |
| Середній Entry після 3 SO | 3.6% нижче Entry | 1.4% нижче Entry |
| Швидкість відновлення при поверненні до середнього | Швидка — відскоку 1-2% достатньо | Повільна — потрібен відскок 3-4% |
| Збиток при трендовому падінні 20% | -$965 (15.2%) | -$94 (14.0%) |
| Ризик повного вичерпання капіталу | Високий | Низький |
| Найкращий тип ринку | Бічний, діапазонний | Усі типи ринків |
| Найгірший тип ринку | Сильний тренд | Сильне повернення до середнього (відстає) |
Анти-Martingale: зменшення при слабкості
Підхід анти-Martingale зменшує розмір Position при подальшому падінні ціни. Volume Scale встановлюється нижче 1.0 (наприклад, 0.8 або 0.5). Кожен наступний safety order менший, зберігаючи капітал для відновлення або альтернативних можливостей.
Коли використовувати анти-Martingale:
- Ринки з неясним напрямком, де ви хочете експозиції, але з обмеженим ризиком падіння
- Високоволатильні активи, де глибокі падіння часті, а відновлення непевне
- Коли збереження капіталу важливіше за агресивне усереднення
Приклад: SO₁ = $100, Volume Scale = 0.7:
| SO# | Розмір | Кумулятивно вкладено |
|---|---|---|
| SO₁ | $100.00 | $100.00 |
| SO₂ | $70.00 | $170.00 |
| SO₃ | $49.00 | $219.00 |
| SO₄ | $34.30 | $253.30 |
| SO₅ | $24.01 | $277.31 |
| SO₆ | $16.81 | $294.12 |
Загальний капітал: $294 проти $6,300 для Martingale. Ви жертвуєте силою усереднення заради безпеки капіталу. Якщо Position йде проти вас, максимальний збиток обмежений часткою експозиції Martingale.
Динамічне відхилення з використанням ATR
У статичних Step Scale є фундаментальний недолік: вони не адаптуються до мінливих ринкових умов. Відстань safety order у 1.5%, яка ідеально працює в тиждень із низькою волатильністю, стає абсурдно вузькою під час волатильного тижня.
Розрахунок кроку на основі ATR
Average True Range (ATR) вимірює середній рух ціни за N періодів. Використання ATR для динамічного встановлення відхилення safety order:
Dynamic Deviation = ATR(14) / Current Price × Multiplier
Приклад: BTC за $100,000 з ATR(14, 1Г) = $1,200:
Base Deviation = ($1,200 / $100,000) × 1.0 = 1.2%
Якщо волатильність зростає й ATR піднімається до $2,500:
Base Deviation = ($2,500 / $100,000) × 1.0 = 2.5%
Safety order автоматично розширюються у волатильні періоди й звужуються в спокійні.
| Стан ринку | ATR(14, 1Г) | Dynamic Deviation | Static Deviation (1.5%) | Результат |
|---|---|---|---|---|
| Низька волатильність | $800 | 0.8% | 1.5% | Динамічне входить агресивніше (вужче) |
| Нормальна волатильність | $1,500 | 1.5% | 1.5% | Обидва рівні |
| Висока волатильність | $3,000 | 3.0% | 1.5% | Динамічне захищає капітал (ширше) |
| Екстремальна волатильність | $5,000 | 5.0% | 1.5% | Динамічне уникає передчасного спрацювання SO |
Відхилення на основі ATR — найвпливовіше поліпшення, яке ви можете внести в DCA bot. Воно вирішує головний режим відмови — передчасне спрацювання safety order на волатильних ринках і запізніле на спокійних. Якщо ваша платформа підтримує динамічне відхилення, увімкніть його. Якщо ні, вручну коригуйте базове відхилення щомісяця на основі недавніх показань ATR.
Теплова карта вимог до капіталу
Ця таблиця показує загальний потрібний капітал (Base Order + усі safety order) для різних комбінацій кількості safety order та Volume Scale. Base Order = $50, SO₁ = $100.
| Volume Scale \ Кількість SO | 4 SO | 6 SO | 8 SO | 10 SO | 12 SO |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.0 (плаский) | $450 | $650 | $850 | $1,050 | $1,250 |
| 1.1 | $465 | $722 | $1,044 | $1,444 | $1,942 |
| 1.2 | $481 | $797 | $1,283 | $1,959 | $2,913 |
| 1.3 | $498 | $878 | $1,575 | $2,666 | $4,384 |
| 1.5 | $537 | $1,088 | $2,340 | $4,862 | $9,944 |
| 2.0 | $650 | $1,850 | $5,650 | $16,850 | $49,650 |
При Volume Scale 2.0 з 12 safety order вам потрібно $49,650 капіталу — для bot із Base Order у $50. Ось чому розуміння математики перед розгортанням критично важливе. Більшість трейдерів, які встановлюють Volume Scale 2.0 з 12 SO, не усвідомлюють, що їхньому bot потрібно в 100× більше Base Order у вигляді загального капіталу.
Порівняння сценаріїв: Конфіг A проти Конфіг B
Обидві конфігурації працюють на BTC/USDT з виділеним капіталом $1,000.
Конфіг A: «Широка сітка» (12 SO, вузькі інтервали)
| Параметр | Значення |
|---|---|
| Base Order | $20 |
| Розмір SO₁ | $30 |
| Safety Orders | 12 |
| Step Scale | 1.05 |
| Volume Scale | 1.05 |
| Базове відхилення | 0.8% |
| Take Profit | 1.0% |
| Загальний потрібний капітал | $20 + $30 × (1.05¹² - 1) / (1.05 - 1) = $20 + $30 × 15.92 = $498 |
| Макс. покриття ціни | -10.6% від Entry |
Конфіг B: «Глибокий пірнальник» (4 SO, широкі інтервали)
| Параметр | Значення |
|---|---|
| Base Order | $50 |
| Розмір SO₁ | $100 |
| Safety Orders | 4 |
| Step Scale | 1.8 |
| Volume Scale | 2.0 |
| Базове відхилення | 2.0% |
| Take Profit | 2.5% |
| Загальний потрібний капітал | $50 + $100 × (2.0⁴ - 1) / (2.0 - 1) = $50 + $100 × 15 = $1,550 ⚠️ |
| Макс. покриття ціни | -26.2% від Entry |
Проблема: Конфіг B потребує $1,550 — більше, ніж доступні $1,000. Останній safety order не виконається. Скоригований Конфіг B:
| Параметр | Скориговане значення |
|---|---|
| Розмір SO₁ | $65 |
| Загальний потрібний капітал | $50 + $65 × 15 = $1,025 ⚠️ усе ще впритул |
| Практичний SO₁ | $60 → Разом = $950 ✓ |
Порівняння Backtest (BTC/USDT, січ–чер, $1,000)
| Метрика | Конфіг A (12 SO, вузький) | Конфіг B (4 SO, широкий) |
|---|---|---|
| Загальна дохідність | 14.8% ($148) | 12.6% ($126) |
| Завершених угод | 42 | 18 |
| Відсоток виграшів | 88% | 72% |
| Середній прибуток/угода | $3.52 | $7.00 |
| Макс. просадка | -8.2% | -11.4% |
| Використання капіталу | 49.8% у середньому | 31.2% у середньому |
| Пережив обвал 15% | ❌ (вичерпано на -10.6%) | ✅ (покриття до -26%) |
| Profit Factor | 1.82 | 2.14 |
Аналіз
Конфіг A генерує більше абсолютного прибутку (+$148 проти +$126) за рахунок вищої частоти угод. Але він вичерпує всі safety order за будь-якої корекції глибше 10.6%. Під час обвалу 15% за період Backtest Конфіг A був змушений закривати угоди в збиток, бо в нього закінчилися safety order, тоді як Конфіг B поглинув падіння та відновився.
Конфіг B завершує менше угод, але кожна угода прибутковіша ($7.00 проти $3.52). Вищий Profit Factor (2.14 проти 1.82) вказує на сильнішу перевагу на угоду. Використання капіталу нижче (31.2%), тобто більше капіталу простоює — але цей простоюючий капітал є вашою страховкою під час глибоких корекцій.
Вердикт: Конфіг B стійкіший і має кращі метрики з поправкою на ризик. Конфіг A заробляє більше за сприятливих умов, але крихкий. Для рахунку в $1,000 Конфіг B — кращий вибір, бо сценарій обвалу 15% (який трапляється 2-3 рази на рік у крипто) спустошив би Конфіг A.
Багаторівневий Take Profit у взаємодії з Safety Order
Просунуті DCA-стратегії використовують кілька рівнів Take Profit замість єдиної точки Exit. Це взаємодіє з safety order важливими способами.
Як працює багаторівневий TP
Замість закриття всієї Position за однією ціною ви виходите траншами:
- TP₁ (50% Position): 1.0% вище середнього Entry
- TP₂ (30% Position): 1.8% вище середнього Entry
- TP₃ (20% Position): 3.0% вище середнього Entry
Приклад: Загальна Position $800, середній Entry за $97,000:
- TP₁: продати $400 за $97,970 (+1.0%) → прибуток $3.88
- TP₂: продати $240 за $98,746 (+1.8%) → прибуток $4.32
- TP₃: продати $160 за $99,910 (+3.0%) → прибуток $4.80
- Разом: $13.00 проти єдиного TP на 1.5%: $12.00
Багаторівневий TP захоплює як швидкий відскок (TP₁), так і розширене відновлення (TP₃). Якщо ціна відновлюється лише на 1.2%, ви все одно захоплюєте прибуток TP₁, замість того щоб чекати вищий єдиний TP, який може ніколи не настати.
Активація Stop Loss на рівні беззбитковості
Stop Loss на рівні беззбитковості переміщує ваш стоп на середню ціну Entry після того, як Position досягла певного порогу прибутку. Це усуває ризик перетворення прибуткової Position на збиткову.
Логіка активації
ЯКЩО нереалізований прибуток ≥ поріг активації (наприклад, +0.8%)
ТО перемістити Stop Loss на середню ціну Entry + невеликий буфер (наприклад, +0.1%)
Приклад: Середній Entry $97,000 після 3 safety order, поріг активації 0.8%:
- Ціна досягає $97,776 (+0.8%): Stop Loss переміщується з вихідного -5% ($92,150) на $97,097 (+0.1%)
- Якщо ціна розвертається з $97,776 назад до $97,097: Position закривається з прибутком +0.1% ($8) замість потенційного збитку -5% (-$400)
- Якщо ціна продовжує до TP на $98,455 (+1.5%): Position закривається з прибутком +1.5% ($120)
| Сценарій | Без Break-Even SL | З Break-Even SL |
|---|---|---|
| Ціна досягає +0.8%, потім розворот до -5% | Збиток -$400 | Прибуток +$8 |
| Ціна досягає +0.8%, потім розворот до +0.2% | Прибуток +$16 | Прибуток +$16 |
| Ціна досягає TP на +1.5% | Прибуток +$120 | Прибуток +$120 |
| Ніколи не досягає +0.8% | Н/Д | Застосовується стандартний SL |
Stop Loss на рівні беззбитковості — одна з найцінніших функцій для DCA bot. Вона перетворює багато потенційно збиткових угод на невеликі виграші або нульові угоди. Ціна — іноді вихід з угод, які зрештою досягли б повного Take Profit — виправданий компроміс для більшості профілів ризику. Дізнайтеся більше про контроль ризиків у нашому посібнику з найкращих практик безпеки та ризиків.
Часті запитання
Який Volume Scale використовувати?
Для рахунків нижче $5,000 використовуйте Volume Scale 1.0–1.3. Це утримує загальні вимоги до капіталу керованими й запобігає надмірній концентрації в глибоких safety order. Для рахунків $5,000–$20,000 можна розглянути 1.3–1.5. Volume Scale вище 1.5 вимагає суттєвих резервів капіталу та високої впевненості в тому, що актив повертається до середнього.
Скільки safety order оптимально?
Універсального оптимального числа немає — воно залежить від вашого капіталу, волатильності активу та вашого Step Scale. Як орієнтир: 3-4 SO для малих рахунків ($500–$2,000), 5-8 SO для середніх рахунків ($2,000–$10,000), 8-12 SO для великих рахунків ($10,000+). Завжди перевіряйте загальні вимоги до капіталу за формулою, перш ніж додавати більше SO.
Чи варто використовувати одну конфігурацію safety order для всіх пар?
Ні. Різні активи мають різні профілі волатильності. BTC/USDT з денним діапазоном 2-4% потребує іншої відстані кроку, ніж SOL/USDT з денним діапазоном 5-10%. Як мінімум коригуйте базове відхилення та Step Scale для кожного активу. В ідеалі використовуйте динамічне відхилення на основі ATR, щоб обробляти це автоматично.
Що станеться, якщо я не зможу заповнити останній safety order через брак коштів?
Bot продовжує працювати з safety order, які він може собі дозволити. Але це створює небезпечний розрив: ваша стратегія була спроєктована з припущенням, що спрацюють усі SO. Без найглибших SO ваш середній Entry вищий за запланований, а Take Profit може стати недосяжним після значного падіння. Завжди переконуйтеся, що ваш рахунок може профінансувати 100% розрахованої вимоги до капіталу.
Як вибрати між Martingale та анти-Martingale?
Якщо ви торгуєте активом у діапазоні з чіткою підтримкою/опором, Martingale (Volume Scale 1.5–2.0) посилює прибуток на поверненні до середнього. Якщо ви торгуєте трендовим або напрямково непевним активом, анти-Martingale (Volume Scale 0.5–0.8) або плаский (1.0) зберігає капітал. У сумнівах використовуйте плаский — він найпоблажливіший до прорахунків.
Чи можна змінювати налаштування safety order під час активної угоди?
Технічно так на більшості платформ, але це небезпечно й наполегливо не рекомендується. Зміни застосовуються лише до незаповнених safety order — уже заповнені Order заблоковані. Зміна налаштувань у середині угоди означає, що ваша Position побудована на двох різних припущеннях про конфігурацію, що робить розрахунок ризику ненадійним. Про найкращі практики щодо зміни конфігурації читайте в нашому посібнику з поширених помилок trading bot.
Застереження: Ця стаття призначена виключно для освітніх цілей і не є фінансовою консультацією. Торгівля криптовалютами пов'язана зі значним ризиком, і ви ніколи не повинні інвестувати більше, ніж можете дозволити собі втратити. Завжди проводьте власне дослідження перед прийняттям торгових рішень.
